W jaki sposób wybrać dobre ubranie na pierwszy trening tańca? Nasze rady

Pierwsze zajęcia tańca mogą wywoływać odrobinę stresu. Oprócz tego, że zastanawiamy się, jak poradzimy sobie z pierwszymi figurami, powinniśmy pomyśleć o tym, jakie ubrania oraz buty do tańca wybrać.
Pamiętajmy o tym, że powinny być wygodne i dobrane do rodzaju tańca, którego spróbujemy.

Jest to pierwsza i najbardziej uniwersalna rada. Wszystkie pozostałe będą po prostu opisaniem tej jednej zasady. Chociaż można mieć w pamięci, że zajęcia taneczne to nie fitness i nie trzeba ubierać się na nie w luźne dresy. Taniec to jednak coś innego i nawet przy energicznej zumbie rzadko widuje się ludzi w dresach.
Niezależnie od wybieranego tańca, na pierwsze ćwiczenie dla kobiet nadadzą się legginsy lub długie spodnie. Panowie również powinni wybrać zwyczajne długie spodnie. Ważne, żeby nie ograniczały ruchów i nie sprawiały, że przy każdym kroku będziemy o nich myśleć. To nie pozwala na skoncentrowanie się na słowach instruktora. W wypadku kobiet w niektórych przypadkach sprawdzą się również luźne spódnice oraz sukienki. Ważne, żeby nie były za krótkie i nazbyt długie. Optymalna długość spódnicy? Powinna sięgać za kolana. Wtedy nie będzie się zawijać ani nie ograniczy ruchów.

buty do tańca

Autor: Kate&Kate
Źródło: Kate&Kate
Gdy chodzi o buty do tańca, zasada jest podobna. Powinniśmy czuć się w nich komfortowo. U pań obcas nie może być wyższy niż taki, w którym czujemy się naprawdę komfortowo. U panów w wielu rodzajach tańca sprawdzą się jazzówki. Stworzone do wykonywania tańca jazzowego, w dzisiejszych czasach zdają egzamin się również w innych typach tańca, a także codziennego noszenia. Ważne jest, żeby buty dla obydwu płci dobrze pasowały do nogi i trzymały stopę. Kiedy myślimy o typach tańca, których nie tańczymy w parach, można zainteresować się specjalistycznym obuwiem, np.

Kliknij ten link – więcej zobaczysz w tekście (http://www.flexpress.pl/pl/etykiety-na-butelki-owijki/), który odnajdziesz w tamtym serwisie. To są inne tego rodzaju porady, więc bez wątpienia je też przekonasz się za przydatne.

do hip-hopu. U kobiet jednak podczas pierwszych zajęć sprawdzą się na przykład baletki.

Z górą stroju jest różnie. Mężczyźni przy tańcu towarzyskim mogą wybrać po prostu wygodne koszule, a panie koszulki. Gatunki nowoczesne, jazz, hip-hop itp. nie są wymagające.

Jeśli chodzi o ubiór, może on być bardziej lub mniej przylegający do ciała, ale koszule u mężczyzn, tak jak spódnice u kobiet, powinny pozostać w domach. Niewątpliwie wraz z rozwojem umiejętności będziemy zmieniać ubiór na coraz bardziej dopasowany, jednak pierwsze zajęcia zostawmy na podpatrzenie ubioru u innych.