Najważniejsze parametry sprzedawanych współcześnie patelni, jaką odmianę wybrać do swojej kuchni.

Patelnia to jeden z najpopularniejszych sprzętów każdej kuchni. Bez patelni ciężko jest przygotować wiele smacznych posiłków, dlatego też warto w co najmniej jedną zakupić. W codziennym życiu przydaje się ich parę odmian, różniących się rozmiarem, a poza klasycznymi modelami można też pomyśleć o patelniach do zastosowań specjalnych, na przykład naleśników.

patelnie żeliwne

Autor: Chasseur
Źródło: www.SmakProstoty.pl

Patelnie produkuje się współcześnie z paru różnych materiałów które się różnią przewodnictwem cieplnym i funkcjonalnością, należy więc przed zakupem poświęcić chwilę czasu na zaznajomienie się z choć podstawowymi wiadomościami Najpopularniejszymi współcześnie patelniami sprzedawanymi w większości sklepów są patelnie z teflonu, a wśród nich można spotkać także wiele ich wersji i odmian. Cechą wspólną takich patelni jest nieprzywieralna, wewnętrzna warstwa z teflonu – .

Jeśli masz ochotę poznać większą ilość informacji na prezentowany temat, kliknij na ten odsyłacz do www (http://cukier-krolewski.pl/przepisy/sezamki/), a znajdziesz w tamtym miejscu dużo interesujących danych.

Za to reszta jest zrobiona z różnych materiałów, zależnie od producenta, lepsze modele posiadają też specjalnie skonstruowane dna, pozwalające na dużo szybsze ogrzanie i dłuższe trzymanie temperatury.

Bardzo podobne właściwości mają patelnie wykonane z tytanu, z tym że ich powłoka jest dużo bardziej wytrzymała na wszelakie mechaniczne uszkodzenia. Powoli wkraczają one na rynek, lecz szybszy wzrost popularności na razie trochę blokuje ich cena, dużo większa niż tradycyjnych modeli. Za to trochę na popularności zaczęły ostatnio tracić patelnie żeliwne. Jakiś czas temu były one bardzo popularne, bowiem żeliwo posiada doskonałe własności termiczne i długo utrzymuje ciepło, dziś wybiera je dużo mniej osób, być może ze względu na to, że są dość kruche i należy się z nimi obchodzić delikatnie.

Należy również wspomnieć o patelniach ze stali i aluminium, najnowsze ich modele też się mogą bardzo dobrze sprawdzić w licznych zastosowaniach kuchennych. Kolejnym ważnym kryterium wybierania patelni jest jej kształt. Tu do dyspozycji są przede wszystkim patelnie klasyczne okrągłe, które się nadają w zasadzie do wszystkiego. Oprócz nich popularne pośród klientów są patelnie grillowe, mające specjalne żeberka na dole, a także patelnie głębokie i do pieczenia naleśników – zobacz więcej.