Męski outfit czyli jak powinien się prezentować facet z klasą

W dzisiejszych czasach, wbrew temu iż sporo się mówi, na temat tego by nie oceniać ”książki po okładce”, powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą” jest wciąż aktualne. Co więcej – bardzo często praktykowane. Toteż jeśli ktoś zapomni o tym, jak powinno się wyglądać np. na spotkaniu w sprawie pracy, może dostać odmowną odpowiedź, co gorsza – przez własną nieuwagę.

Na co powinien zwrócić uwagę dobrze ubrany mężczyzna?

Mężczyzna w garniturze

Autor: Jonas Weckschmied
Źródło: http://www.flickr.com

Garnitur to chyba najważniejszy element w męskiej szafie. Miejmy na uwadze, iż wbrew pozorom najbardziej uniwersalnym nie jest czarny, lecz granatowy garnitur. To kolor, jaki odnajdzie się o każdej porze roku. Do takiego garnituru dobierzmy koszule: białe, kremowe i błękitne. Najlepiej prezentują się z gładkimi krawatami. Z całą pewnością nie są mile widziane kolory, które na pierwszy rzut oka wydają się pasować na wszelakie okazje, czyli czarny i brązowy. Z jakiego powodu? Dlatego, iż kolor czarny zarezerwowany jest tylko na wszelkie poważne uroczystości państwowe, królewskie oraz pogrzeby. Wizyta u Prezydenta, Półmetek – proszę bardzo, lecz spotkanie w sprawie pracy? Niekoniecznie.Koszule męskie wizytowe (zobacz dodatkowe informacje), niby tak mało znaczący element męskiej garderoby, również wymagają chwili uwagi przed udaniem się do sklepu. Wystarczy spojrzeć na barwne i trudne w stylizacji wzory.

Jeśli stworzony tu tekst zajął Cię i chcesz więcej, to z pewnością przypadnie Ci do gustu link do witryny new balance 574, gdzie znajdziesz więcej treści.

O wartości koszuli mówi jakość włókien, szukajmy więc stuprocentowej bawełny.

Garnitur

Autor: mrgarethm
Źródło: http://www.flickr.com

Aby koszule męskie wizytowe nadawały charakteru mężczyźnie trzeba je dobrze dopasować do sylwetki. Szczupli mężczyźni mogą pozwolić sobie na koszule slim fit, natomiast panowie „z brzuszkiem” muszą zwracać uwagę, by koszula nie była zbyt szeroka – odstający kołnierzyk fatalnie wpłynie na wygląd krawata.
W tej kwestii krawata, najbardziej odpowiedni na wszelakie okazje jest krawat jednokolorowy. Możemy jednak poeksperymentować z wzorem czy intensywnym kolorem.

Oryginalnym dopełnieniem stylizacji są spinki. Koszula na spinki (koszula na spinki w sklepie koszule-meskie.sklep.pl) w połączeniu z garniturem to duet idealny na szczególnie ważne uroczystości.
Dobierając oficjalny strój, czasami nie pamiętamy o dopasowaniu właściwego paska do spodni. Najważniejsze jest to, by miał prostą, pozbawioną zdobień klamerkę. Koniecznie musi mieć kolor identyczny, jak kolor butów, które mamy zamiar włożyć.