Herbatka ziołowa z pokrzywy oraz jej niesamowite właściwości

Pokrzywa zawiera ogromnie wiele wartościowych witamin, takich jak witamina C, i także kwas foliowy, żelazo bądź wapń. Rzecz jasna to wyłącznie nieco z nich, ponieważ jest ich znacznie więcej. Składniki te doskonale oddziałują na nasz organizm, regenerują go, wzmacniają i oczyszczają.
pokrzywa
Autor: Harry Rose
Źródło: http://www.flickr.com
Pokrzywa herbata ziołowa świetnie zapobiega niedokrwistości, jest efektywna w leczeniu anemii bądź osłabienia, ze względu na dużą zawartość żelaza. Mało tego wyciąg z liści pokrzywy idealnie filtruje nasz organizm oraz pozwala na pozbycie się toksyn. Upraszcza trawienie i oczyszcza oraz wzmacnia nerki. Pokrzywa wspaniale wzmocni nasz układ odpornościowy, łagodzi ból stawów oraz mięśni, oraz także idealnie leczy artretyzm i reumatyzm (więcej wskazówek).

Doskonale oddziałuje też na wątrobę, również w przypadkach zatrucia wątroby. Pokrzywa zapobiega także nowotworom i dodaje energii, dzięki nadzwyczaj istotnej zawartości krzemu. Za mało krzemu w organizmie może wieść do licznych, istotnych chorób, takich jak nowotwory, zawał serca czy udar. Pożądane byłoby więc regularnie konsumować napar lub sok ze rześkiej pokrzywy.

Dodatkowymi niezwykłymi właściwościami pokrzywy jest to, iż wspomaga leczenie alergii, odchudzanie oraz wzmacnia kości. Udowodniono, iż pokrzywa działa przeciwalergicznie i redukuje wyrazy alergii dzięki składnikom, jakie działają przeciwhistaminowo. Pokrzywa zawiera także sekretynę, co wpływa na lepsze odchudzanie poprzez regulację i ułatwienie trawienia. Usuwa też zbytek wody z organizmu i ułatwia pracę nerek. Wapń oraz krzem zawarte w pokrzywie powodują, iż kości są znacznie mocniejsze, wobec tego picie pokrzywy polecane jest postaciom starszym, jakie mogą cierpieć na osteoporozę.

herbata ziołowa
Źródło: pixabay.com
Jak widać, systematyczne picie soków bądź herbat ziołowych z pokrzywy, zdoła świetnie wpłynąć na nasze zdrowie. Znaczące jest to, iż pokrzywa jest zupełnie naturalna, czego nie można rzec o wielu specyfikach albo suplementach diety osiągalnych w sklepach. Pokrzywę wolno zebrać oraz ususzyć osobiście, zaś następnie szykować odpowiedni napar do picia. oraz (pod tym linkiem) Pokrzywa – http://www.herbapol.poznan.pl/pokrzywa-fix