Dogódź sobie – wypoczynek nad rodzimym morzem

Wiosna już na stałe zadomowiła się wśród nas, najprawdopodobniej zaczynamy już opracowywać plany wakacyjne. Każdy z nas ma swoje preferowane rejony – niektórzy każdego roku odwiedzają greckie plaże, inni preferują letni wypoczynek spędzić w Tatrach, jeszcze inni udają się nad Bałtyk. Bez względu na to, w które miejsce pojedziesz na urlop, warto obmyślić go wcześniej, wytypować dokładnie miasto, znaleźć nocleg i każde inne potrzebne informacje, które uproszczą nam organizację.

wschód słońca nad morzem
Autor: Bartlomiej Mostek
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnimi laty, na fali tanich biletów lotniczych, ludzie coraz częściej preferują europejskie kurorty, ze stratą dla polskiego morza. A ma ono przecież tak ogromny potencjał! Szerokie, piaszczyste plaże, smaczne jedzenie, wspaniałe, niewielkie miejscowości, przeznaczone typowo dla turystów. Mamy sporo miejsc do wyboru, dla osób preferujących duże miasta, najtrafniejszym wyborem będą Trójmiasto lub Świnoujście. Turyści, ceniący bardziej kameralny klimat, dobrze będą się bawić w Darłówku, Jastarni czy Juracie. Jeśli rozchodzi się o kwatery Łeba nie ma sobie równych. To wytworne, urokliwe miasteczko, znane jest przede wszystkim dzięki ciekawej latarni morskiej, jednak warunki noclegowe są tam niezwykle dobre – tutaj.

Jeśli chcemy mieć gwarancję, że będzie nam dane nocować w najlepszym z możliwych hoteli i to w ciekawej cenie, warto już teraz zarezerwować lokum. Jeżeli wybieramy się nad polskie morze po raz pierwszy, może należy posiłkować się internetem? Wpisując do naszej przeglądarki odpowiednią frazę, np. „kwatery łeba”, uzyskamy w zamian kilkaset wyników z reklamującymi się pensjonatami. Należy wybrać najbardziej pasującą nam opcję i uiścić opłatę rezerwacyjną (domki letniskowe w pobliżu plaży). Od teraz powinniśmy być spokojni o nasz urlop, pozostaje nam tylko bezpiecznie dojechać na miejsce przeznaczenia. Istotnym jest także środek transportu, jakim się tam udamy. Jeżeli jedziemy własnym samochodem, warto odpowiednio wcześnie zorientować się, czy będzie gdzie go zaparkować przed hotelem. Bowiem nie każda noclegownia jest nam wstanie zapewnić tego typu luksusy.

Morze Bałtyckie, pomimo iż posiada dość zimna wodę, jest cudownym obszarem wypoczynkowym. Temperatura dopisuje przez większość dni wakacyjnych, piękne plaże i ogólny krajobraz działają na nas kojąco, naprawdę można się tam odprężyć i naładować baterię na przyszły rok. Poza tym, miejscowości i miasteczka oferują bardzo wiele dla wszystkich swoich odwiedzających.