Dodatni wpływ soli bocheńskiej na człowieka i dobre samopoczucie

Kiedyś sól była cenna jak złoto. Żupy solne w średniowiecznej Polsce zwykle posiadali najzamożniejsi panowie lub sam król. Współcześnie sól kuchenna stała się powszechna. Cenniejsze stały się sole lecznicze, bardzo popularne w ośrodkach Spa i w domach.

Domowa strefa relaksu
Autor: PARA PAINTS
Źródło: PARA PAINTS

Najchętniej używana w naszym kraju sól jodobromowa to sól bocheńska. Jej nazwa pochodzi od miasta w południowej Polsce Bochnia. Roztwory tej soli zawierają jony wapnia, sodu, magnezu, żelaza, bromków i jodków. Stosuje się je zarówno przy kąpielach ( w tym przypadku powinno się użyć jej około kilograma), jak i wdychając ( kilka gramów na szklankę to odpowiednia ilość ).

Autor: iStockphoto.com

Sól jodobromowa jest rekomendowana w przypadku reumatyzmu, zwyrodnień stawów, wszelkich schorzeń kości i zapalenia korzonków. Sole lecznicze pomagają przy rehabilitacji i rekonwalescencji, a i również ułatwiają relaks po długotrwałym wysiłku, działając rozluźniająco. Mało tego, inhalacje mają nieoceniony wpływ na kurację schorzeń dróg oddechowych, wzmagają wykrztuszanie i ograniczają przekrwienie błon śluzowych, łagodząc ból. Też w dermatologii sól bocheńska znajduje zastosowanie. Używa się jej, obok właściwych leków, w leczeniu wyprysków, łuszczycy, rybiej łuski i nerwic naczyniowych.

kąpiel
Autor: SmartPR
Źródło: SmartPR

Sole lecznicze stosuje się w szpitalach, sanatoriach, gospodarstwach domowych, ośrodkach spa, gabinetach odnowy biologicznej i masażu. Niezwykle popularne też ostatnio okazały się groty solne, gdzie przez trochę czasu można się wyluzować pośród ożywczych brył solnych. Pozwala to wszystkim poczuć się zupełnie jak nad morzem i zebrać moc na nadchodzące dni. Sól – kamienna i oczyszczona sól – sól – producent soli drogowej