Dodatki militarne dla podróżników

Latarka czołowa powszechnie określana czołówką, jest latarką mocowaną wprost na czole, względnie kasku, za pomocą dodatkowych rzemyków. W porównaniu z latarkami ręcznymi, latarki czołowe nie absorbują dłoni, snop światła w naturalny tryb pokrywa się z ze stroną zwrócenia głowy, światło rozproszone przez reflektor i obudowę latarki, nie oślepia oczu.

latarka czołowa
Autor: daveynin
Źródło: http://www.flickr.com
Przy użyciu korzystnego umieszczenia źródła światła, czołówka pozwala na perfekcyjne oświetlenie przedmiotów widzianych z bliska, nawet przy względnie niewielkiej intensywności świecenia.

Ze względu na niezależność posługiwania się dłońmi, latarki czołowe są szczególnie często wykorzystywane przez służby ratownicze, wspinaczy, grotołazów, wędkarzy, i pozostałe jednostki liczące się z szansą czynienia dowolnej pracy w ciemności, także turystów przewidujących nocny obóz, kierowców naprawiających po ciemku auto, lub harcerzy. Multitool, to narzędzie wszechstronne, jakie ma wiele potrzebnych funkcji, mogących w sytuacji awaryjnej zastąpić skrzynkę z przyrządami.

Multitoole występują w wielu wersjach, począwszy od mających zwarte rozmiary kart survivalowych, po obszerne narzędzia posiadające przynajmniej kilkanaście funkcji. W większości wypadków głównym urządzeniem są obcążki. Multitool to ruchomy, spoisty zestaw na ogół korzystnych urządzeń, który jest możliwość wygodnie nosić w futerale przy pasku, czy też po prostu wepchnąć do torby.

scyzoryk
Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Multitool oprócz wielu przeznaczeń, wykonywany jest z znacznej jakości stali nierdzewnej, a jego rozmiary po złożeniu z reguły osiągają jednie 12 cm.
Multitool to jedno z niewielu tak malutkich instrumentów, jakie posiada aż dwa pełnowymiarowe ostrza. Jedną z jego dużych pozytywów, jest złączona, ładna budowa. Jest możliwość go stale nosić w kieszeni, bądź przymocować do kluczy.

Solidny rdzeń ze stali nierdzewnej ma teksturowane okleiny, które przystosowują chwyt. Multitool to wyrób dla tego, kto szuka niezawodnych narzędzi podczas przygód na łonie natury.