Do jakich celów młodzi ludzie wykorzystują komputery, z jakich powodów rodzice powinni to kontrolować.

Z komputerów i laptopów zaczynają korzystać coraz mniejsze dzieci, najczęściej oczywiście do grania w rozmaite gry. Niektórzy rodzice pozwalają dzieciom w zasadzie na wszystko, inni będą do sprawy podchodzić bardziej rygorystycznie i jednak kontrolują to, czym się zajmują ich pociechy.

polska
Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
obrazy
Autor: Panasonic Polska sp. z o.o.
A że najczęściej one grają, to należy wiedzieć, jakiego rodzaju gry posiadają na komputerach. W to, że piętnastolatki układać będą karty pasjans raczej wierzyć się nie będzie, przeważnie będą to jednak całkowicie inne gry. Bardzo popularne pośród młodych osób, szczególnie wśród chłopaków, są różnego rodzaju wyścigi i strzelanki. Lecz również często będą sięgać po rozmaite strategie, na przykład sporym zainteresowaniem cieszy się druga część strategii ekonomicznej to znaczy hotel giant 2-dobry hotel giant 2.
W ostatnich latach coraz częściej gra się w gry internetowe, łącząc się po prostu z serwerem, na którym tego typu gra jest zainstalowana. Pozwala to na granie z ludźmi z wielu krajów, a oprócz tego nie wymaga płacenia na samym początku, ponieważ gry są z reguły darmowe. Jednak przeważnie mają one opcję zakupu jakiś przedmiotów czy wirtualnej waluty, i młode osoby chętnie z tego korzystają. Żeby mieć na tym kontrolę, to ciekawym rozwiązaniem może być karta prepaid, dobra strona na jaką przeleje się określoną kwotę i gracz może sam nimi dysponować według potrzeb.

Jeżeli gry się w pewnym momencie zaczną nudzić, to sporo osób zaczyna słuchać na komputerze dobrej muzyki, w takim wypadku bardzo może się przydać jakiś sprawdzony program do odtwarzania, na przykład itunes 10.