Dlaczego dobrze jest kupować polskie zabawki dla pociech?

W ciągu roku jest wiele okazji, w związku z którymi zastanawiamy się, co podarować naszemu dziecku. Czy będą to klocki, maskotki, czy samochodziki, np. karetka, zabawka ma być przede wszystkim bezpieczna. Zwłaszcza warte uwagi są polskie firmy, których na przekór pozorów mamy w kraju bardzo dużo. Niestety nie całkiem zdajemy sobie sprawę z ich obecności oraz często przez stereotypowe myślenie, iż to, co z Zachodu, jest najlepsze, kupujemy asortyment zagranicznych marek. A polskie firmy przykładają nadzwyczaj dużą uwagę do potrzeb małych klientów. Co odróżnia ich zabawki?

zabawki
Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszym rzędzie jest to bez wątpienia najwyższa jakość zabawek, bez znaczenia od tego czy są to kolejki, misie czy laleczki – . Polskie marki dokładają największych starań, aby zadowolić wymagania swoich klientów, nie tylko z kraju, ale również tych z całego świata. Są rozpoznawalne w wielu zagranicznych krajach, w jakich dzieci wręcz zakochały się w proponowanych przez nie artykułach. Ważną cechą, jaką posiadają polskie zabawki dla dzieci, jest również ich zdolność do pobudzania rozwoju maluszków. Zabawki dają większą zdolność pomysłowego myślenia, ćwiczą umiejętności manualne i powodują, iż dziecko może poznawać świat na drodze znakomitej zabawy.

Dobrze jest spędzać czas razem oraz zbudować kolejkę albo zamek z klocków, ponieważ chwile z dzieckiem to wyjątkowy czas, jaki nigdy się nie powtórzy. Maluszki szybko dorastają i nim się obejrzymy, wyfruną z naszego domu, aby założyć własną rodzinę. Wracając do walorów polskich zabawek – są wyprodukowane z dobrej jakości, certyfikowanych materiałów, więc nie musisz się niepokoić, gdy maluch włoży klocek do buzi. Nic mu się nie stanie, jednak pamiętajmy, aby wybierać zabawki do wieku naszej pociechy – wyroby krajowe.

Nieduże elementy są niedopuszczalne dla smyków do trzeciego roku życia, gdyż o wypadek nie jest trudno. Wystarczy na moment spuścić dziecko z oka, a może się okazać, że krztusi się, gdyż połknęło jakąś drobną część. Na rynku można wyszukać wiele polskich marek, wystarczy się porozglądać, a znajdziemy je nie tylko w większych centrach handlowych, ale również w niedaleko położonych sklepikach. Kluczowe to podarować radość maluszkowi, a zabawki przez nich produkowane na pewno spodobają się naszym pociechom.