Diabeł tkwi w szczegółach

Lokal gastronomiczny to nie tylko budynek, jadło i obsługa. To również klienci, aranżacja wnętrza i jakże istotne menu. Nie chodzi tylko o sam zestaw dań proponowanych przez kucharza, chodzi tu bardziej o formę samego menu. Renomowana restauracja ma profesjonalną karta menu restauracji. Karta menu musi być schludna i dobrze rozplanowana. To dwie podstawowe cechy. Jeżeli nawet jest to zafoliowana kartka, to trzeba sprawdzać, czy folia nigdzie nie odchodzi.

Jeśli to książeczka, to musimy przejrzeć każdą na koniec dnia i zobaczyć czy nie znalazły się wśród kartek jakieś resztki jedzenia. To bardzo istotne by menu było czyste, a co za tym idzie zachęcało do złożenia zamówienia. Ważne jest też to, by, co jakiś czas dokonać przeglądu dań i odrzucić z menu te, które się nie sprzedają. Jeżeli chcemy zaprowadzić jakieś zmiany w menu nie zapominajmy, że nie można tego zrobić ręcznie. Trzeba na nowo wydrukować karty menu, więcej pomocnych wskazówek. Nie piszmy nic i nie przekreślajmy odręcznie, bo to bywa kompromitujące.
Przyprawniki do soli i pieprzu
Autor: amyshuff
Źródło: http://www.flickr.com

Na stolikach w restauracjach przeważnie możemy zauważyć serwetki w gorszym lub bardziej udanym serwetniku oraz przyprawy, które często ustawione są tak jakby ktoś je na stolikach postawił z rok lub dwa lata temu i o nich zapomniał. Jeśli chcemy by nasz restauracja (link do strony) przyciągał klientów musimy zadbać o wszystkie szczegóły między innymi o przyprawniki. Jeśli otrzymujemy od dystrybutora jakiegoś napoju przyprawniki i dodatkowo jeszcze serwetniki, to na Boga, pamiętajmy by na wszystkich stoliku były identyczne zestawy. A najlepszym rozwiązaniem jest kupno takich samych przyprawników i serwetników na każdy stoły w jakimś ładnym kolorze bez dodatkowych napisów reklamujących jakiś koncern, zobacz kompletną propozycję na tej stronie. Zadbajmy o to, żeby lokal, do którego wchodzi głodna osoba naprawdę przyciągał nie jedynie pysznymi jedzeniem, ale również pięknym wnętrzem. Postarajmy się, żeby każda osoba wkraczająca do naszego lokalu czuła się dobrze już od momentu przekroczenia progu. Szczegóły robią całość restauracji, więc nie zapominajmy, że porządny przyprawnik to nie tylko dwie przyprawy, a też oliwa lub inna orientalna przyprawa, która będzie wpisywała się atmosfery lokalu i podawanych w nim dań. restauracja (dagrassogroup.pl/franczyza/kielce)