Czy warto zagrać w Internecie w takie trzy gry, jak: „Wiejskie życie”, „Forge of empires” czy „Kapi hospital”?

Żyjemy w ciężkich i szybkich czasach. Życie jest niesłychanie nerwowe, obowiązków jest coraz więcej. Warto zatroszczyć się więc o wypoczynek po pracy. Dobrą propozycją mogą być gry przeglądarkowe.

Niektóre z nich nadają się zarazem dla najmłodszych odbiorców. Dzięki nim uczniowie mogą posiąść nie tyko dobrą rozrywkę, lecz także zyskać wiedzę z wybranych dziedzin. Bez wątpienia aspekt edukacyjny jest nad wyraz ważnym walorem każdej gry przeglądarkowej.

Gra
Autor: Giles Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Niewątpliwie taką grą dla najmłodszych odbiorców, która zawiera także aspekt edukacyjny, jest „Wiejskie życie”. Przede wszystkim ta gra jest odpowiednia dla dzieci, które żyją w olbrzymich miastach. Te dzieci nie mają bezpośredniej styczności z przyrodą. Niekiedy nie wiedzą, jak wygląda kura czy krowa. Trudno w to uwierzyć dorosłym, ale faktycznie wśród dzieci z dużych miast może się to wydarzyć. Wspomniana gra ukaże świat wiejski, którego najmłodszy użytkownik nie zna. Zdobędzie wiedzę o życiu na wsi, ale także nauczy się, jak zarządzać farmą.

Następną grą sieciową, czyli darmową, jest „Kapi hospital”. Internauta wciela się w niej w doktora, który pracuje na w szpitalu. Dowożeni są pacjenci z

polecany serwis
Autor: Paul J. Rush
Źródło: http://www.flickr.com

różnymi chorobami i urazami. Zadaniem lekarza jest bez wątpienia ich wyleczenie na miejscu, a w razie konieczności pozostawienie na oddziale. Ta gra także posiada aspekt edukacyjny dla młodszych użytkowników sieci, którym obcy jest świat medycyny.

Inną grą Internetową jest „Forge of empires” (link do portalu). Gra polega na tworzeniu własnego imperium. Posiada przede wszystkim charakter ekonomiczny, gdyż w jej początkowej fazie skupiamy się na budowie ogromnego miasta.

Następnie przyjdzie zarówno czas na zdobywanie innych cywilizacji. Gra rozpoczyna się w epoce brązu i pokazuje postęp cywilizacji przez kolejne epoki, takie jak średniowiecze czy epoka kolonialna. Internauta decyduje o rozbudowie miasta i zbieraniu podatków. Z czasem można utworzyć własną armię i ruszyć na podbój. Nadzorować oddziałami można samemu bądź zlecić je komputerowi. W grze można nabywać wszystko za rzeczywiste pieniądze oraz można wskrzeszać poległe oddziały. Gry przeglądarkowe są dość dobrą rozrywką, która przecież nic nie kosztuje.