Czy suplementacja w czasie ćwiczeń w fitness klubie jest istotna?

Aktualnie wygląd stał się jedną z najistotniejszych rzeczy, na którą najczęściej zwracamy naszą uwagę. Nic dziwnego, skoro zewsząd jesteśmy zasypywani fotografiami wyrzeźbionych ludzi, którzy dumnie i z uśmiechem na twarzy prezentują swoje piękne ciała.

ćwiczenia na rowerku stacjonarnym
Autor: + Rainbow +
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego dokłada się obecna moda na aktywny tryb życia, który obecnie wręcz zmusza nas do diametralnego zmieniania swych złych przyzwyczajeń i rozpoczęcia zdrowej drogi życia . Ma to oczywiście swoje plusy, ponieważ kiedy zaczynamy dostarczać organizmowi wielu niezbędnych minerałów, po prostu czujemy się lepiej, a aktywność fizyczna to ogromne źródło endrofin, które wydzielają się zaraz po zrobionym treningu, nie pozostaje nam zatem nic innego jak tylko spakować plecak na siłownię i skompletować swoją wartościową dietę. Gdy już zdecydujemy się takie kroki, wystarczy nam tylko wyczekiwać efektów, a te na pewno do nas dotrą. Wtedy zobaczymy, że wysiłek był opłacalny. Jednak nie powinno się tego wyzwania podejmować samemu, szczególnie jeśli chcemy schudnąć naprawdę dużo – zaleca się poproszenie o poradę specjalisty, który nie tylko wskaże nam odpowiednie dla nas ćwiczenia, ale i powie jak ułożyć zbilansowaną dietę, która pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy.

Gdy złapiemy bakcyla i aktywność fizyczna staną się naszą pasja, wówczas musimy pomyśleć o dodatkowej suplementacji, która wzmocni nasze mięśnie. W tej sprawie również nie należy brać czegokolwiek na własną rękę, bowiem jest to za poważna sprawa i trzeba podejść do niej naprawdę rozsądnie. Nasz trener bądź dietetyk z pewnością doradzi nam w wyborze odpowiedniej suplementacji i powie czy naprawdę jej potrzebujemy. Do jednych z najbardziej rozpoznawalnych suplementów zalicza się kreatynę. Wiele osób, które ledwie co zaczynają swoją przygodę z siłownią nie wie co to jest kreatyna i w jakim celu się ją stosuje.

ćwiczenia na siłowni
Autor: marshel
Źródło: http://www.sxc.hu

Ważne, by dodać, że jest to jeden z najbardziej bezpiecznych suplementów diety, z tego powodu też mogą z niego skorzystać nie tylko zawodowi zawodnicy, ale również i amatorzy. A po co należy ją zażywać? Otóż kreatyna zwiększa wydajność naszych mięśni, co przekłada się zwyczajnie na to, że jesteśmy w stanie trenować bardziej intensywnie, ponieważ posiadamy więcej dawkę energii, którą możemy spożytkować na ciężkim treningu.

Rozważne zażywanie tego suplementu przyczynia się do powiększenia się masy mięśni oraz do zwiększenia naszej siły oraz wydolności fizycznej. Do jednych z najczęściej nabywanych suplementów zalicza się crea plus, czyli suplement, który jest bogaty w kreatynę By móc nabyć crea plus należy udać się do sklepu, który w swej ofercie posiada suplementy diety dla sportowców lub poszperać w Internecie i znaleźć sklep internetowy, który prowadzi sprzedaż tego typu suplementacji.

Pośród wyczynowców, którzy robią trening o wysokiej intensywności, zwłaszcza ten siłowy, niezwykle często zażywają tak zwane odżywki, które powiększają naszą wagę mięśniową, co sprawia, iż po prostu mamy większe mięśnie. Tego typu odżywka dodaje naszemu organizmowi także potrzebnych witamin i minerałów. Do najpopularniejszych należy odżywka fitmax mass active, jest ona odżywką niezwykle wysokiej jakości (czytaj więcej o odżywce wysokobioałkowej). Jednak pamiętajmy, iż suplemetenacja ta musi zostać dopasowana do potrzeb naszego organizmu, więc musimy chęć brania jakiejkolwiek suplementacji, skonsultować z lekarzem.