Czy nastała przejściowa moda na zdrowszą żywność? Co można kupić w ekologicznym sklepie?

Zarówno w dużych supermarketach, jak i w małych sklepikach pojawiły się regały ze zdrową żywnością. Nawet w mieścinach mamy szanse spotkać także jakiś eko sklep z naturalną żywnością i kosmetykami czy też sklep nastawiony na świeże owoce i jarzyny z dużą półką z jedzeniem w opakowaniach.

Herbata
Autor: Guziec
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwie każdy eko sklep, który dostosowuje swój asortyment do obecnych trendów i preferencji klientów, ma w swoim asortymencie m.in. wszelkiego rodzaju nowe herbatki bez substancji dodatkowych, bezkofeinowe kawy z cykorii, makarony zbożowe (makaron orkiszowy, makaron pełnoziarnisty) i bezglutenowe (makaron kukurydziany) i nieszkodliwe cukry, które nie pochodzą z buraków ani trzciny cukrowej (stewia).

Powiązane artykuły – https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/kakao-i-czekolada/|https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/kawy-i-herbaty/”>https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/kawy-i-herbaty/|https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/oleje-oliwy-octy/”>https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/oleje-oliwy-octy/|https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/orzechy-i-bakalie/”>https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/orzechy-i-bakalie/|https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/przetwory-zbozowe/”>https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/przetwory-zbozowe/|https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/przetwory/”>https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/przetwory/|https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/przyprawy-i-dodatki/”>https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/przyprawy-i-dodatki/|https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/soki-napoje-wody/”>https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/soki-napoje – więcej na tej stronie –wody/|https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/substancje-slodzace/”>https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/substancje-slodzace/|https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/slodycze-i-przekaski/”>https://www.eko-gielda.pl/artykuly-spozywcze/slodycze-i-przekaski/}

Pośród dużego wyboru mieszanek herbacianych koniecznie trzeba zapytać o herbatę z czystka, której przypisuje się sporo pozytywnych właściwości. Herbatka z czystka ma cechy dezynfekujące i można ją pić każdego dnia w formie naparu posłodzonego miodem, ale także możemy zrobić z jej użyciem oczyszczający tonik do twarzy polecany osobom z cerą problemową albo zupełnie naturalny płyn do płukania jamy ustnej. Do sporządzenia toniku wystarczy herbatka z czystka przygotowana w szklance i kilka kropelek olejku z drzewka herbacianego. Płyn można zrobić podobnie, ale dobrze jest zaparzyć nie tylko herbatę z czystka, ale także miętę i szałwię.

Na pół litra powstałego naparu aplikujemy po 10 kropel olejku z mięty i tymianku. Tak przygotowany płyn można lekko rozcieńczyć wodą mineralną. Ponieważ ostatnio bardzo dużo osób odstawia gluten, poleca się im produkty spożywcze, które go nie zawierają albo zawierają, ale nie pochodzi on z pszenicy. Sporo osób chętnie sięga po makaron orkiszowy, ze względu na jego dobre dla zdrowia właściwości.

Można kupić go praktycznie w dowolnym kształcie, jakinam się zamarzy. Fajnie wyposażony eko sklep ma szeroką ofertę produktów spożywczych i kosmetycznych przygotowanych w myśl zasady fair trade, jeśli to wykonalne – pochodzących od regionalnych dostawców i krajowych przedsiębiorstw, bez wykorzystania produktów zwierzęcych – tutaj.