Czy opłaca się grać w obecne gry komputerowe?

Aktualnie trudno się obejść bez komputera bądź innego mobilnego urządzenia z dostępem do sieci. Urządzenia elektroniczne nie służą jedynie do pracy, lecz również w dużej mierze do zabawy. Jedną z nad wyraz cenionych rozrywek są gry internetowe. Czy warto jest być ich wielbicielem i dlaczego tak wiele osób za nimi przepada?

gry online
Autor: Saiko Weiss
Źródło: http://www.flickr.com

Zasadniczym powodem jest możliwość zintegrowania się z innymi użytkownikami. Choć w grze wcielamy się z reguły w inne postacie i decydujemy się na odpowiadający nam awatar, to doceniamy grę z prawdziwymi ludźmi, którzy przeżywają rozgrywki w jednakowym stopniu, co my. Gry towarzysta, chociaż rozgrywają się w sieci, to integrują i pomagają w nawiązywaniu przyjaźni. Czasami parę minut wspólnej gry starczy, by kogoś polubić i chcieć stworzyć z nim zgrany duet

Po drugie, mamy łatwy dostęp do internetowych zabaw. Możemy decydować się na różnorakie gry. Superbohater to postać, którą od zawsze pragnąłeś być? Nic łatwiejszego, wystarczy wyszukać grę o mocarzach i już można ratować świat. Wiele gier jest darmowych, co jest wyjątkowo istotne dla młodszych graczy, jakim mogłoby nie starczyć kieszonkowego na takowe wydatki. Bardzo popularna jest też gra Urban Rivals, która, co najważniejsze, jest dostępna nie tylko na komputer, ale także na urządzenia mobilne. Gracze zbierają kolekcjonerskie karty, jakie stanowią określonych bohaterów i uczestniczą potem w walkach. Kto wygra? To nigdy nie jest przesądzone. Trzeba po prostu zostać najlepszym.

Gry online (spróbuj) mają także bez wątpienia wpływ na rozwój logicznego rozumowania. Gracz musi często poszerzać swoją wiedzę na temat konkretnych dyscyplin związanych z tematyką gry, podejmować właściwe decyzje i przewidywać reakcje innych użytkowników. Do tego gry rozwijają spostrzegawczość, uczą cierpliwości oraz zdrowego współzawodnictwa i podporządkowywania się zasadom wyznaczonym w grze, inaczej konto gracza może zostać zablokowane.

gry online
Autor: Enrico Strocchi
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli do tej pory nie przepadaliśmy za grami na komputerze, warto jest zacząć od bezpłatnych rozgrywek, by zweryfikować czy to odpowiednia zabawa dla nas. W przeciwnym razie zmarnujemy tylko gotówkę – chociaż nie będą to duże kwoty, to nie warto ich zaprzepaszczać. Gry towarzystwa w internecie mogą być naprawdę fajnym sposobem na spędzanie wolnych chwil.