Czas golenia – czyli czułość i męskość w jednym

Golenie, jako zajęcie panów, polegające na pozbywaniu się zarostu, towarzyszy silnej płci od zarania dziejów. Postęp cywilizacyjny pozwala panom traktować zgolenie zarostu jako swego rodzaju rytuał.

zestaw do golenia
Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierz najlepszą maszynkęSkoro golenie to na pierwszy ogień idzie sprzęt. Maszynka do golenia, jak w każdej działce kosmetycznego rynku, maszynce nierówna. Za większą ilość ostrz, markę (pokroju Wilkinsona czy Gillette, czy Edwin Jagger Razor), jakość paska nawilżającego dopłacamy nawet po kilkanaście złotych. Każdą dołożoną złotówkę mężczyzna odczuje później, w trakcie golenia. Zarówno jeśli chodzi o samo usuwanie zarostu (tp przychodzi bez bólu) jak i stan po goleniu – a więc brak niedogolonych miejsc, zacięć i tak dalej. To natomiast pozwoli cieszyć się gładkim wyglądem skóry twarzy, którą preferuje większość pań.

Nie tylko maszynka, potrzeba troszczyć się o skóręNie byłoby jednak tego komfortu, nawet przy najdelikatniejszych paskach, gdyby nie należyte nawilżenie skóry twarzy. Odpowiadają za ten stan firmowe żele do golenia, dostępne głównie w kolorze białym (po rozsmarowaniu). Niegdysiejsze delikatnie spienione mydło było niewątpliwie „twardszym” nawilżaczem. Pędzelkiem wcieramy żel z dużą dokładnością w każdy zakamarek który „pójdzie pod maszynkę”. Dziś żele nie są wydatkiem bardzo zauważalnym, zapewne większość panów dostaje takowe w prezencie od żon, matek, sióstr. W sieciówkach zdarzą się poza tym unikatowe promocje, w których dostępne będą zarówno żele do golenia jak i kremy męskie jako całość. Te ostatnie wychodzą poza „rytuał” golenia, dzięki nim mężczyźni wcale nie muszą się wstydzić tego, iż używają zmiękczaczy do skóry rąk, czy twarzy. Praktyka wskazuje na to, że przejście na ten etap dbania o siebie jest bardzo płynne i dla wielu – także pań – szokujące. Szczęście i zrozumienie dzisiejszych czasów wymaga jednak od obu płci o dbania o swój wygląd.

krem do golenia
Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widać, nie zapominanie o cyklicznym goleniu brody, wąsów, a także każdy inny rodzaj zarostu wymaga od mężczyzn zaopatrzenia się w sprzęt golący (maszynki czy golarki), piankę albo żele do golenia. Dbanie o męską twarz wcale nie skończy się na ogoleniu – bardziej troszczący się o siebie panowie nie omieszkają pominąć smarowania skóry kremem , który ją nawilży. Popularność takich kremów i duża ilość producentów sprawia, że nie jest to bardzo drogi zakup.