Ćwiczenia na biceps gwarancją rewelacyjnego wyglądu w letnich koszulkach

Marzy Ci się doskonały wygląd w koszulkach na lato? Chcesz bez niepokoju zdjąć bluzkę na plaży oraz oszołomić swoją wybrankę rewelacyjną figurą? Już dziś zacznij robić ćwiczenia na biceps, a będziesz korzystnie zdumiony rezultatami, które uzyskasz.

Mięśnie
Autor: 2014uknz
Źródło: http://www.flickr.com
Biceps to mięsień dwugłowy ramienia, który jest w szczególności wyczuwalny w czasie zginania ręki w łokciu. Każdy facet dbający o swój wygląd pragnie mieć jak największe bicepsy, zaznaczające się nawet bez ich naprężania. Nie da się ukryć, że takie mięśnie są niezmiernie efektowne, zwłaszcza gdy reszta figury także nie zostawia nic do życzenia. W jaki sposób wyćwiczyć mięśnie dwugłowe?

Najważniejsze to pamiętać o kilku regułach, dzięki którym szybko pozyskamy pożądane efekty. Po pierwsze nie prostujemy ramion do pełnego zakresu, co jest częstym błędem osób zaczynających takie treningi. Po drugie trzeba pomału wykonywać fazę opuszczania ciężaru.

Faza podnoszenia natomiast powinna być szybsza i należy cały czas pamiętać o poprawności robienia konkretnych ruchów. Należy też właściwie dobrać ciężar, by nie okazało się, iż po pierwszym treningu przesililiśmy mięśnie i teraz potrzebujemy paru dni odpoczynku.

Jednym ze szczególnie popularnych ćwiczeń na bicepsy, jakie możesz robić w domu, jest podnoszenie ramion ze sztangielkami. Niestety nie przez każdego ćwiczenie to przeprowadzane jest poprawnie, zatem za pierwszym razem najlepiej jest iść na siłownię, by trener dokładnie pokazał nam, jak robić ruchy. Nade wszystko nie można kiwać się w czasie ćwiczeń, nie uginać tułowia oraz trzeba trzymać głowę prosto.

Niezmiernie istotne jest również pamiętanie o niezbędności utrzymania nieruchomych barków, łokci zaś obok ciała. Wybierając się na spotkanie z trenerem możesz prosić o pełny zestaw ćwiczeń, dzięki którym szybko zrobisz mięśnie i nie narazisz się na groźbę kontuzji.

Ćwiczenia najlepiej jest wykonywać w seriach. Jeśli w związku z powyższym jak większość mężczyzn pragniesz mieć umięśnione, fantastycznie wyglądające ramiona, ćwiczenia na biceps doskonale Ci w tym pomogą. Wystarczy trochę systematyczności i należyte ćwiczenia, a będziesz usatysfakcjonowany ze swojego odbicia w lustrze oraz z chęcią pochwalisz się bicepsami przed przyjaciółmi.