Co to jest programowanie neurolingwistyczne?

Mimo to, iż prawie każdy psycholog, handlowiec, manager, terapeuta lub ekspert w zakresie marketingu słyszał o programowaniu neurolingwistycznym to nadal jest ono dyscypliną elitarną. Czemu? Gdyż słysząc takie ogólniki jak: „To jest manipulacja” niewiele osób spośród nich poświęciło swój czas i pieniądze, aby bardziej poznać techniki NLP. Jednak czy nie jest tak, że przed wydaniem opinii należałoby, najpierw poznać zagadnienie? Szczególnie, jeśli może okazać się na prawdę przydatne.

zadowoleni doradcy
Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com

NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne (ang. Neuro-linguistic programming) to zbiór sposobów komunikacji zwróconych na budowanie i modyfikowanie wzorców perepcji i myślenia u ludzi. Metody te mogą być używane zarówno w psychologii i psychiatrii jak i, w biznesie oraz polityce. Nazwa ta została wymyślona przez Johna Grindera i Richarda Bandlera, aby podkreślić postulowane zależności między procesami neurologicznymi (‚neuro’), językiem (‚lingwistyczne’) i wzorcami zachowań, którymi ludzie się kierują (‚programowanie’).

- W psychiatrii proponowane przez NLP podejście do pracy nad umysłem chorego pomogło uchronić wielu ludzi przed „skazaniem” na szpital psychiatryczny i resztą życia na lekach, pozwalając im poprawnie działać.

- W psychoterapii, metoddy NLP umożliwiły zastąpienie nieefektywne rozmowy o problemach i przeszłości, trwającą 2-3 spotkania metodą, dzięki której ludzie cierpiący na lęki kompletnie się jej pozbywają.

- Metody tworzenia kontaktu i „kotwiczenia” w rozmowie handlowej zamieniły niezliczone ilości „opornych” klientów w zadowolonych klientów.

Kliknij ten odnośnik i przeczytaj tam uwagi o nas. Jeżeli pojawią się jakieś wątpliwości, to chętnie Ci na wszystkie odpowiemy.

- W sporcie, trenerzy, którzy zauważyli, że umysł zawodnika ma influencję na rezultaty uzyskiwane przez jego ciało, odnoszą największe sukcesy.

Najodpowiedniejszym miejscem, by znaleźć szkolenie NLP w swoim mieście jest Internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: praktyk nlp, szkolenie szkolenia z pierwszej pomocy łódź NLP lub NLP Kraków i po chwili ukażą się nam linki do dużej liczby stron z informacjami na ten temat.