Co to jest botulina i jakie ma zastosowanie

Co roku w Stanach Zjednoczonych decyduje się na niego 2,5 miliona kobiet. Do Amerykanek trochę nam brakuje, jednak grono jego fanek rośnie. O czym mówimy? Botoks, który ze zmarszczkami radzi sobie, jak żelazko z pogniecionymi ciuchami. Pomyśl o tym teraz i błyszcz niczym fajerwerki na Sylwestra! Botoks to jedna z najpopularniejszych i najbardziej bezpiecznych metod niwelowania zmarszczek. W TNS OBOP ,,Polka i medycyna estetyczna” do stosowania botoksu przyznało się 13% obywatelek. Zabieg znalazł się w trójce najbardziej pożądanych. Po peelingach i zabiegach depigmentacyjnych wskazało go 23% badanych. Zwolenników botoksu przybywa zwłaszcza w sezonie zimowym. Z prozaicznego powodu – każda kobieta chce ładnie wyglądać w sylwestrową noc i w czasie karnawału.

Poznaj swojego bohatera
Psychoterapia grupowa – w grupie siła!
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Botoksu po raz pierwszy zaczęto używać w dermatologii estetycznej ponad dwadzieścia lat temu. Wstępnie służył tylko do wygładzania zmarszczek wokół oczu. Dość szybko jednak zauważono, że wstrzyknięcie toksyny botulinowej ma wiele niezwykle przydatnych zastosowań. – Otwieranie spojrzenia, delikatne uniesienie powieki, a do tego odmłodzenie uśmiechu, czyli likwidacja opadających kącików ust i zmarszczek palacza wokół warg – to tylko niektóre z popularnych zastosowań botoksu – mówi specjalistka z Centrum Dermatologii i medycyny estetycznej WellDerm, dr Agnieszka Bliżanowska. „Wyprasowane” zmarszczki to nie koniec, po zabiegu wygląd twarzy staje się łagodny i zrelaksowany, wyraźnie świeższy. Właśnie taki, jakiego potrzebujesz na wielkie wyjście.

Sekret tkwi w nerwachBotoks sprawia zatrzymanie przewodzenia nerwowego pomiędzy nerwem i mięśniem. Wtedy ulega on relaksacji – nie dochodzą do niego nowe impulsy, co w efekcie powoduje wygładzenie zmarszczek. Botox mechanicznie uniemożliwia marszczenie się skóry. Jest lepszy niż najlepszy krem przeciwzmarszczkowy – zatrzymuje „zagniatanie” skóry, powoduje, że zmarszczki się nie zwiększają.

Zabieg w bieguMax 30 minut i po kłopocie – tyle w przybliżeniu trwa zabieg podania botoksu w gabinecie medycyny estetycznej. Zawsze jednak trzeba zacząć od konsultacji. Lekarz musi wziąć pod uwagę takie składowe, jak jakość skóry pacjenta, jej napięcie i sprawdzić działanie mimicznych mięśni twarzy. – To obowiązek przy tego typu zabiegu. Trzeba wiedzieć, który mięsień należy osłabić, a który wzmocnić i dobrać odpowiednią dawkę preparatu – tłumaczy dr Bliżanowska. Krótki zabieg i wykonuje się go przy pomocy cieniutkiej igły. Pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach. Na ile to starczy? – To zależy od podanej dawki botoksu i oczywiście indywidualnych predyspozycji pacjenta. Efekt jest widoczny średnio od trzech miesięcy do pół roku – dodaje dermatolog. Te i inne zabiegi które w katalogu ofert znajdują się pod odnośnikiem

Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej <em>Ważne jest doświadczenie</em><br />
Zabiegi przy użyciu botoksu robione są od wielu lat i można śmiało powiedzieć, że – wykonywane przez specjalistę – są bezpieczne. – <em>Oczywiście najważniejsza jest właściwa technika podania preparatu, dlatego warto zwrócić się do doświadczonego lekarza, który został odpowiednio przeszkolony i używał botoksu przy wielu zabiegach. W ten sposób minimalizujemy wszelkie ryzyko</em> – mówi ekspert w dziedzinie medycyny estetycznej. Botoks nie może powodować nieodwracalnych zmian, bo jego działanie jest czasowe, a przewodnictwo między nerwem a mięśniem się reaktywuje. [TAG=Toksyna’ title=” style=’margin:4px;’/>
<div class=
Autor: Centrum Medycyny EstetycznejScan

botulinowa jest nieszkodliwa, chociaż nawet tu, podobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów medycznych, nie możemy całkowicie wykluczyć komplikacji. Istotna jest technika wstrzykiwania, dlatego doświadczenie specjalisty jest istotne.

Panowie także mile widziani
Botoks to zabieg, o którym nie powinny myśleć tylko dojrzałe kobiety, najdotkliwiej odczuwające
które potem najbardziej odczuwają problem zmarszczek. – Wiek nie gra dużej roli. Z zabiegów mogą korzystać już 25-latki, zwłaszcza jeśli mają do tego wskazania i chcą złagodzić srogi wyraz twarzy – mówi dr Bliżanowska. Preparat nie jest przeznaczony jedynie dla płci pięknej – Coraz częściej zgłaszają się na zabiegi także mężczyźni, którzy chcą się pozbyć tzw. lwich zmarszczek, czyli „wrogich” fałd na czole. Panom zależy na delikatnym spłyceniu zmarszczek, złagodzeniu oblicza, a nie na ich całkowitym usuwaniu. Coraz częściej wiedzą, że największą zaletą botoksu jest możliwość uzyskania naturalnego efektu świeżej, wypoczętej twarzy, a nie sztucznej maski – podsumowuje dermatolog. Jeśli zatem zdecydujesz się wspólnie z partnerem na zabieg, to szanse na to, że Ty zostaniesz królową, zwiększają się.