Co musimy wziąć pod uwagę wybierając najlepsze okulary na słońce? Jaki kształt oprawek okaże się dla nas dobry?

Dobór właściwych okularów jest tak samo istotny jak wybór stroju. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, jeżeli chcielibyśmy kupić odpowiednią dla nas parę.
Należy wiedzieć, iż nawet wysokiej klasy okulary przeciwsłoneczne Georgio Armani będą prezentowały się kiepsko, jeżeli będą źle dopasowane.

Sałatka wiosenna ze świerzych warzyw
Autor: Z.T. „Bielmar” Sp. z o.o.
Źródło: Z.T. „Bielmar” Sp. z o.o.
Z tego względu cena w takim wypadku nie zagwarantuje doskonałego wyglądu. Okulary trzeba dobierać do kształtu własnej twarzy. Nie jest tak, iż każde są dobre dla każdego. Wręcz przeciwnie, inne okulary przeciwsłoneczne Tom Ford (-> więcej) okażą się odpowiednie dla osoby o okrągłej twarzy, a inne z kolei dla kogoś o kształcie twarzy trójkątnym. Z tego względu zastanówmy się najpierw, jaki typ twarzy mamy. Gdy zwiążemy włosy, zobaczymy czy nasza twarz to bardziej owal, trójkąt, kwadrat, a może koło. Możemy podpatrzeć w internecie, jakie modele są dla nas najlepsze. Generalnie przyjmuje się, iż oprawki muszą kontrastować z konturem twarzy. Korzystając z tej rady wymarzone okulary (www.rajsoczewek.pl/korekcyjne?filtr=10000,12) Georgio Armani (Podobne strony) lepiej uda się dopasować.
plaza
Autor: Georgie Pauwels
Źródło: http://www.flickr.com
Ważna jest również wielkość oprawek. Uważajmy, by nie kupić za małych albo za dużych oprawek (zobacz okulary versace). Ważne jest wybranie dobrych proporcji. W innym wypadku można otrzymać dosyć komiczny efekt. Barwa także ma znaczenie. Dobrze jest dopasować okulary przeciwsłoneczne Tom Ford to koloru cery albo włosów. Wtedy będą się ładnie komponowały z buzią.

Tak naprawdę ciężko wybrać jedną barwę, jeżeli chodzi o okulary Georgio Armani (pełen raport). Dobrze jest kupić jakąś parę w uniwersalnym kolorze. Jednak coś zwariowanego również się przyda.