Co możesz powiedzieć o pojęciu beading? Czy wiesz co to jest, z czym to jest związane?

W ostatnim czasie coraz bardziej znane jest pojęcie beading. Myślisz co to jest? Jest to coraz bardziej popularna sfera rękodzieła. Ta tradycja robienia rzeczy z koralików wywodzi się z rejonów Ukrainy, jak również Bieszczad. Tam zawsze tworzy się tak nazywane krywulki, a więczachwycające, ale i czasochłonne naszyjniki. Godzinami są one plecione z niewielkich paciorków. Dawniej tego typu naszyjnik był okazem bogactwa łemkowskich dziewcząt. interesujące jest to, że za równowartość materiałów używanych na określona liczbę krywulek, można był dokonać zakupu krowę.

Obecnie już nie krywulki, a beading jest używany przez znacznie więcej ludzi. Niezbędne do pracy są koraliki. W ofercie sklepów dostępnych jest wiele drobnych koralików, nie wszystkie rodzaje jednak jest właściwy do pracy. Określone bowiem są odpowiednie do przyszycia określonych pięknych koralików, żeby ożywiać kompozycję, kolejne zaś do sznura korali, a tam ważna jest precyzja. Rozpoczynając pracę z niewielkimi koralikami może się wydawać, że bez trudu znajdziemy odpowiednie tworzywa. Niestety, nie jest to w ogóle takie łatwe, tak naprawdę dobór korali może być problemem.

korale
Autor: Trollbeads
Źródło: Trollbeads

Szczególnie dla osób, które dopiero co chcą rozpocząć pracę z wyplataniem korali. Do kupienia najtańsze i bardzo dostępne są koraliki standardowe, które nie firmują się żadną marką. Są tanie, jednak nie opłaca się w nie zainwestować chociażby kilku groszy. Do uczenia też nie są odpowiednie, bo koraliki tego typu muszą być wyjątkowo równe, inaczej nie da się właściwie nauczyć techniki i możemy stracić tylko nerwy, co gorsza zaczniemy się frustrować, że nic nam nie wychodzi. Dlatego także zaczynającym należy polecić koraliki Miyuki.

Co do koralików, które nie są markowe, to i na takie może przyjść czas, kiedy już osiągniemy biegłość najlepiej zaś uczyć się na znanych nam i niezastąpionych koralikach. Jakie posiadamy rodzaje koralików? Bardzo różne, ale na uwagę szczególnie zasługują koraliki szklane. To naturalnie jest zależne od posiadanego przez nas gustu. Dobrać więc możemy wiele rodzajów koralików, w sumie wybór jest tak szeroki, że można eksperymentować.