Co kupić na urodziny dla dziecka?

Jeśli wybierasz się na urodziny swojego siostrzeńca albo innego małego brzdąca, na pewno myślisz, co mu podarować. Dzieci kochają zabawki, temu nie da się zaoponować. Jednakże nie można kupować pierwszej lepszej lalki albo samochodu, jaki wpadnie nam w oko. Prezenty powinny być rozsądne, gdyż mają sprawiać radość, jak również posiadać przymioty edukacyjne. Co w związki z tym można wybrać?

zabawki
Autor: Alexander Torrenegra
Źródło: http://www.flickr.com
Powyższym prezentem bez wątpienia są klocki, np. klocki lego. Dają szansę zabawy na wiele różnych metod, w zależności od tego, co maluszek postanowi wybudować. Może to być domek, farma, lotnisko bądź bank. Każdy zestaw klocków to nowe pomysły, a oprócz tego – można je dowolnie ze sobą łączyć, tak, aby zawsze powstało coś nowego. Klocki są wielobarwne i umożliwiają wspólne zabawy, np. z rodzeństwem bądź ze znajomymi naszego małego pędraka.

Wartym uwagi prezentem jest także ciastolina, która nie tylko pobudza wyobraźnię maluchów, lecz też aktywizuje ich rozwój. Do tego wpływa na motorykę rąk oraz znakomicie oddziałuje na koordynację wzrokowo-ruchową. W sklepach można dostać bogaty wybór ciastoliny, a wyjątkowo popularna jest np. ciastolina kawiarnia (sprawdź co proponuje P2 Wrocław) oraz Play-Doh lodziarnia. Należy też dodać, iż ciastolina jest różnokolorowa i w odróżnieniu od plasteliny nie brudzi dywanów. Nawet gdy wyschnie, można ją łatwo zdjąć z wszelkiego typu materiałów, również z chodniczków z długim włosem. Nie można również zapomnieć o

zabawki
Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

atrakcyjnych kompletach, a jednym z nich jest młody lekarz – komplet ze stetoskopem.

Maluszek może sprawdzić stan zdrowia swojego pacjenta, którym będzie mama, tata bądź rodzeństwo. W zestawie znajdują się na przykład stetoskop, plastikowa strzykawka oraz plastikowy termometr. Przy okazji można zaprezentować maluchowi, w jaki sposób właściwie dbać o prawdziwych pacjentów, by sprawnie wracali do zdrowia. Wszczepieniu dziecku empatii oraz wrażliwości na potrzeby bliskich jest niezwykle ważne. Wspaniale, gdy można to robić właśnie na drodze zabawy.

Warto jest wybrać upominek, jaki wniesie coś więcej do codziennej zabawy i pozwoli rozwijać ważne umiejętności, a także poznawać nadrzędne w życiu wartości. Zaprezentowane zabawki to wyłącznie kilka przykładowych podarunków, za jakimi możemy się rozejrzeć, to my bowiem najlepiej wiemy, za czym przepada nasz solenizant oraz o czym marzy.