Ciekawe wycieczki dla osób lubiących łowić ryby

Turystyka wędkarskie w Szwecji jest silnie rozwinięta. Z roku na rok do cudownej Szwecji przybywają coraz to większe rzesze zwolenników aktywnego odpoczynku jakim jest chociażby wędkarstwo. Dużym atutem kraju jest rozpiętość klimatu oraz jego zróżnicowanie. Wędkarze z południa mogą w kwietniu ruszyć na szczupaki ,a wędkarze z północy z powodzeniem zasiąść przy przeręblach na wodach rzek skutych kompletnie lodem. Kraj ten posiada ogrom jezior obfitujących w bogactwo dużej liczby gatunków ryb.

wędkarstwo
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Łowiska w Szwecji są zasobniejsze w ciekawe okazy, niż regionalne. Przed łowieniem dobrze jednak sprawdzić odpowiednie łowisko, aby dowiedzieć się czy nie występują tam jakieś niesztampowe reguły i specyficzna turystyka wędkarska (więcej na ten temat na: ). Na rozmaitych zalewach mogą czasem obowiązywać okresy ochronne dla rzadkich gatunków ryb. Bywa też , że różne metody poławiania mogą okazać się zabronione na łowisku. Wyprawy dla wędkarzy to niewątpliwie
świetny sposób spędzania czasu. Bez względu na to czy jest się profesjonalnym wędkarzem czy też dopiero zaczyna się własną przygodę z wędkarstwem, znajdzie się tutaj coś dla siebie. W Szwecji niezwykle powszechnymi metodami łowienia bywa spinning i trolling. Druga z metod okazuje się szczególnie kluczowa przy łowieniu drapieżnych ryb. W Szwecji obowiązuje pewna zasada, która nakazuje brać ze sobą jedynie tyle ryb ile zdoła się zjeść tego samego dnia. Nie należy w żadnym razie zabierać jakieś ryb na później. Ogrom dodatkowych plusów daje przy tym pożyczenie łódki, która pozwala penetrować większe obszary jeziora, zwiększa prawdopodobieństwo na większą ilość brań. Ewentualne zmęczenie podczas połowu wynagrodzić mogą początkującym dodatkowo śliczne widoki oraz niesamowite okazy złowionych ryby.
Przed wybraniem się do tego konkretnego łowiska w Szwecji można również popytać internautów na forach poświęconych wędkarstwu. Ich nabyte w Szwecji doświadczenia ,a także porady na pewno okażą się ważną wskazówką w doborze najlepszego miejsca na wędkarskie wakacje.