Być może talent i zdolności są spójne, ale częściej musimy wypracować właściwą metodę, jaka warunkuje przyszłe sukcesy

Istnieją takie dziedziny w życiu, w których liczy się coś, co jesteśmy w stanie podsumować jako pasja. Nie zawsze to otrzymujemy od przeznaczenia, niekiedy należy to znaleźć. Dzieje się też często tak, iż ktoś nas „zaraża” pewnym interesującym zajęciem i następnie już to robimy, pasjonując się tym przez cały czas. Fajnie mieć takie coś, ponieważ różnie jest w życiu, a czasami najbardziej korzystnym sposobem na pesymizm i nudę jest właśnie zagłębienie się w swoich zainteresowaniach, odkrywanie nowych znaczeń, pokonywanie następnych trudności. W rzeczywistości każdy może mieć inne hobby, należy jednak naprawdę być zafascynowani konkretną dziedziną.

militaria
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Tak się często dzieje, kiedy ktoś fascynował się czymś już od małego dziecka, a w dorosłym wieku zdobywa nagrody. Trudno się dziwić, że ktoś odnosi triumf, jak już od małego się tym fascynował. Jednakowoż z pewnością nie jest to recepta na przyszłe triumfy. Nie jest powiedziane, iż jak mały chłopaczek biega z piłką po podwórzu to z pewnością zostanie wielkim piłkarzem, nie można też tak powiedzieć o osobach, które regularnie uprawiają jakiś sport. Nie można również powiedzieć, że mały chłopiec biegający ze sztucznym karabinem (bo który chłopiec tak się nie bawi) zostanie od razu wojskowym, będzie wiedział wszystko o pojęciu militaria.

Nie możemy także być przekonanym, że jak posyła się dziecko na określone kursy, to zaraz nasze dziecko będzie odnosiło sukcesy. Niestety, to nie przychodzi tak łatwo, a ponadto nie ma jednej i niezawodnej recepty na sukces. Jak gdyby tak było każdy by z tego korzystał i
militaria
Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

żylibyśmy w świecie samych ludzi sukcesu. Aby coś osiągnąć musimy wziąć pod uwagę, że mieszkanka talentu, pracy i doświadczenia to coś, co może nas przybliżyć do końcowego sukcesu, ale nie jest to z pewnością żelazna zasada, pod jaką nic innego nie może się kryć. Najbardziej korzystnie to wypracować swoją metodę na zdobycie tego, co pragniemy.

Tak właśnie prawdopodobnie działają wielcy mistrzowie, wolno trenują i szlifują swoją metodę i swoje podejście do konkretnej dyscypliny. Jak widzimy rezultaty jest okej, jak nie, trzeba coś zweryfikować, inaczej podejść do konkretnej problematyki. Wtedy też wszystko zaczyna się dziać od od samego początku, mamy nowe siły, inspiracje, jesteśmy nowymi osobami, jesteśmy gotowi na odnoszenie sukcesów.