Broń palna na plastikowe kulki? Czy warto?

Ludzie robią różne rzeczy, niektórzy bywają na zajęciach tańca, a niektórzy lubują się w broni palnej. Osoby, które są zainteresowane tą drugą opcją na sto procent mają wiedzę na temat repliki air soft gun. Repliki tego rodzaju można kupić w wielu sklepach internetowych. Możemy znaleźć tam niemal każdy rodzaj broni. Na dodatek koszty replik są w przystępne, chociaż tu też sporo jest zależne od modelu broni. Najbardziej atrakcyjne jest to, że repliki air soft gun ładuje się kulkami, czyli przez tego typu repliki można wypróbować swoje zdolności strzeleckie.

air soft gun
Autor: Mad House Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Organizowane są rozgrywki z użyciem tych replik, ale bywają one również stosowane w ramach ćwiczeń taktycznych. Co ważne taką replikę może kupić sobie każdy. Polskie prawo traktuje je, jako zabawki, chociaż dla ludzi, którzy je posiadają są to raczej super sprzętem, a nie jakieś drobiazgi.

Broń palna dla każdego

Dobrze wiemy, że nie wszyscy chcą sobie wyrabiać zezwolenie na broń. Zresztą mało, komu potrzebna jest broń (więcej na stronie http://militarne.pl/pl/producer/Denix/44/) w domu, ale mimo wszystko każdy chciałby żeby, choć trochę podnieść sobie, od czasu do czasu poziom adrenaliny. Wtedy ludzie często, zamiast siadać do gier komputerowych wybierają rozgrywki ze swoimi repliki air soft gun w dłoni, takimi jak przykładowo tutaj. Są to rozgrywki z użyciem replik broni palnej, które ładuje się plastikowymi kulkami. To rzeczywiście świetna rozrywka, która daje możliwość aktywnego spędzenia czasu.

Są osoby, które mają po parę lub nawet kilkanaście replik w mieszkaniu. Chociaż cena jednej repliki nie jest duża, bo przecież jest to sprzęt, który będziemy mogli używać długi czas, to, gdy ktoś ma już więcej niż 5 takich replik i chciałby kupić jeszcze kilka to, taka rozrywka będzie kosztowna. Tak, więc dla wielu osób zapłacenie 300 złotych na replikę jakiejś broni tylko po to, żeby raz na jakiś czas pobiegać po lesie w ramach jakiejś fikcyjnej rozgrywki, to za duża kwota.

Trzeba stwierdzić, że dla wielu ludzi to bez sensu. Ale są ludzie, którzy pasjonują się tego rodzaju sprzętem i powinniśmy dać uprawiać im ich pasję. Poza tym musimy mieć na uwadze, że chociaż to nie jest broń, a zabawka, to możemy zrobić komuś krzywdę, gdy osoba, do której celujemy nie ma ochraniacza – zwłaszcza jeśli chodzi o głowę.

Pamiętajmy też, że choć jest to zabawka, to raczej dla ludzi, którzy mają trochę oleju w głowie, więc raczej nie kupujmy repliki broni dziecku, które ma dziesięć lat. Oczywiście w dzisiejszych czasach świat jest inny niż dawniej i dzieci szybciej dorastają, ale pewne zabawki niech pozostaną atrybutem starszych dzieci i dorosłych.