Atrakcyjna skóra na lato – co w tym zakresie zrobić?

Po zimie nie jest prosto powrócić do właściwej kondycji, szczególnie, gdy rzadko korzystaliśmy z dobrodziejstw tej pory roku i unikaliśmy przebywania na dworze. Minusowe temperatury, wiatr, mało słońca – to wszystko niewątpliwie nie wpływa dobrze na naszą cerę i ogólnie skórę. Jeżeli podczas zimy nie będziemy jej właściwie nawilżać, wykonywać peelingu, odświeżać, to generalnie z pojawianiem się wiosny będziemy musieli więcej się namęczyć, żeby przywrócić jej prawdziwy blask i powab.

kremy na zmarszczki
Autor: Macnetize.com
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście obecnie dostępnych jest tyle rozmaitego rodzaju preparatów, że nawet przy „ciężkich” przypadkach można ciało doprowadzić do odpowiedniego stanu. Po zimie przyda się zarówno dobry krem na zmarszczki, aby spowolnić ich pojawianie się, jak i najróżniejszego rodzaju kosmetyki na cellulit, który lubi pojawiać się właśnie w na zimę i zanim zaczniemy nosić wakacyjne bikini potrzebujemy nierzadko wiele się namęczyć, żeby go zniwelować (idź na mój blog). Są osoby, które nie mają żadnego z nim problemu, ponieważ po porostu się u nich nie pojawia, są jednak i także tacy, którzy wykorzystują wszystkie możliwe rozwiązania, by pozbyć się tej niezbyt ciekawie wyglądającej przypadłości. Skuteczność dzisiejszych kosmetyków pod tym względem jest zróżnicowana i niekonieczne zawsze musi wiązać się z ceną. Nierzadko bowiem kosmetyk nie za drogi może skuteczniej na nas zadziałać ze względu na proporcje zastosowanych składników, których właśnie w naszym przypadku może brakować najbardziej.

nogi bez cellulitu
Źródło: pixabay

Nie ma więc niezawodnej rady pod tym względem, poza tą, aby w miarę możliwości wypróbowywać najróżniejsze preparaty, w konkretnych oczywiście odstępach czasu, żeby faktycznie przekonać się, który z nich działa i w jakim zakresie na naszą skórę. Rzecz jasna z kosmetykami nie należy przesadzać i warto pamiętać, że wszystkiego nimi nie załatwimy (znajdź to). Powinniśmy wspierać nasz organizm także na inne sposoby. Regularne uprawianie sportu, właściwa dieta no i dbanie o swój jak najlepszy nastrój to jak najbardziej podstawa, bez której nawet drogie kosmetyki same w sobie nie zdziałają cudów. Warto więc korzystać z kompleksowych rozwiązań i nie ograniczać się wyłącznie do jednego sposobu na poprawę swojego wyglądu.