A jaki sposób zdrowo nawilżać włosy?

Jeśli nasze włosy, mimo codziennej pielęgnacji są wciąż pozbawione blasku przyczyną może być słabe nawilżenie.Suche włosy to paradoksalnie bardzo powszechny problem. Stosując nieodpowiednie kosmetyki do włosów, pozbawiamy je warstwy hydrolipidowej. W ten sposób włos szybciej traci wilgoć. Wiele klientek skarży się, że ich włosy szybko tracą sprężystość. Jeśli dobrze je nawilżymy, pozbędziemy się tych problemów.Łatwiej też ułożymy dowolną fryzurę.

estyle
Autor: blur95
Źródło: http://www.flickr.com
Suche włosy to problem, który ma wiele przyczyn.Przykładowo, jeśli często uczęszczamy na basen, możemy się spodziewać takiego przykrego efektu. Oczywiście częste modelowanie włosów, czyli wysoką temperaturę wyjątkowo im szkodzi. Kolejna przyczyna to zbyt częste mycie głowy silnie oczyszczającym szamponem lub preparatem przeciwłupieżowym, przykładowo zawierającym cynk. Dosyć oczywistą przyczyną jest koloryzacja włosów lub trwała ondulacja. Niestety negatywnie na kondycję naszych włosów wpływają warunki atmosferyczne. W zimie niszczy je silny wiatr, a w lecie działanie słońca. Przebywanie w klimatyzowanych spodniom (polecamy przejdź dalej) ogrzewanych pomieszczeniach, jak wiadomo,szkodzi też naszej skórze, to samo odnosi się do włosów.

Jak zatem poradzić sobie z problemem?. Systematyczne nawilżanie włosów (praktyczne kosmetyki do nabycia na stronie: ) to najefektywniejsza i pewna metoda. W tym celu można wybrać sprawdzony domowy sposób odzież (jeszcze więcej) nabyć profesjonalny kosmetyk, który jest prosty i wygodny w zastosowaniu.

Na przykład szampony i odżywki Wella (zamów do domu) posiadają właściwości nawilżające. Dzięki opracowanej recepturze i naturalnym składnikom pochodzenia roślinnego, uzupełniają płaszcz hydrolipidowy włosa, odbudowując go od wewnątrz.Warto pamiętać, że zniszczone włosy nie wymagają tak częstego mycia, jak włosy normalne. Wręcz przeciwnie, wystarczy myć głowę dwa razy w tygodniu. Unikajmy też kosmetyków na bazie alkoholu, zawierających szkodliwe parabeny. Oprócz normalnej pielęgnacji właściwym szamponem i odżywką, raz w tygodniu warto nałożyć na włosy maskę z aminokwasami. Bardzo zdrowe są też ziołowe płukanki. Wystarczy przygotować napar z rumianku i szałwii, by przywrócić włosom sprężystość. Jeśli nasze włosy są bardzo wysuszone i wypróbowaliśmy już niejeden kosmetyk należy poszukać w internecie nowoczesnych preparatów z kolagenem. Ich skondensowana zapewnia znacznie lepsze elekty niż drogeryjne kosmetyki.